İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Duyuru:
Duyuru:

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Uzman Erbaşlık'tan İnfaz ve Koruma Memurluğuna Geçişte Yedek Kalanlara Müjde ! Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Admin Grubu
Yorumları: 282
Konuları: 218
Rep Puanı: 3
Teşekkür: 0
7 Mesajına 7 Teşekkür Edildi.

(Son Düzenleme: 02-08-2017, Saat: 07:11, Düzenleyen: Admin.) 09-06-2017, Saat: 23:06

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden gün içeriinde yapılan duyuru ile geçen günlerde uzman erbaşlıktan sözleşmesi bitenler arasından 4000 personel alımında yedeklere kalanlar için gün içerisinde kurum web sitesinden duyuru yayınlanmıştır. Duyuru da aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.

 "676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 2992 sayılı Adalet Bakanlığı'nın Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun'a eklenen hüküm gereği 20/10/2016 tarihinden önce sözleşmesini kendi isteği ile feshetmiş uzman erbaşlardan 4000 sözleşmeli infaz ve koruma memuru alımına ilişkin ilan 07/12/2016 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi olan www.cte.adalet.gov.tr adresinde yayınlanmış olup atama ve yedek atama işlemleri devam etmektedir.

    Anılan kanunun uygulanmasına ilişkin olarak Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği'ne hüküm eklenerek yapılacak olan sınavların usul ve esasları ile diğer adalet komisyonları arasından merkezi yedek yerleştirme işlemi yapılabileceği düzenlenmiştir. Bu kapsamda anılan düzenlemeler gereği boş kalan pozisyonlara merkezi kura ile yedek yerleştirmesi yapılması planlanmaktadır. 


Merkezi Yedek Kurası İle İlgili Esaslar

 1. 1- 16/01/2017 ve devam eden günlerde yapılan sözlü sınavlar sonucu başvurduğu adalet komisyonu içerisinde yedek aday olarak belirlenmiş ancak kendisine  sıra gelmemiş adaylar arasından  diğer adalet komisyonlarına merkezi kura işlemi ile yerleştirme yapılacaktır.

 2. 2- Sınava girdiği komisyon içerisinde asıl olarak başarılı olup feragat edenler ile süresi içerisinde görevine başlamayanlar ; sınava girdiği komisyonda yedek olarak kendilerine sıra gelip de feragat edenler ile süresi içerisinde başlamayanlar merkezi yedek kurasına alınmayacaklardır.

 3. 3- Merkezi kura usulü ile kimlerin yerleştirileceği ekli (Merkezi Kuraya Katılacak Yedek Adayları Gösterir Liste) liste ile bildirilmiş olup ekteki listede ismi olmayan ancak şartları taşıdıklarını düşünen yedek adayların 21/06/2017 tarihine kadar adalet komisyonları aracılığıyla itirazda bulunmaları halinde durumları değerlendirilebilecektir. Bu tarihten sonra ulaşan dilekçeler kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Ekteki listede yer almasına rağmen kura tarihine kadar sınava girdiği komisyonda kendisine atanma sırası gelen adaylar da kuraya katılacaktır. Bu durumdaki adayların yerleştirmeleri öncelikle sınava girdiği komisyona yapılacaktır.

 4. 4- Merkezi kura 23/06/2017 saat 10:00'da Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Ankara Eğitim Merkezi Ahlatlıbel Mah.1859. Cad. No:42 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır.

 5. 5- Kuraya katılmak zorunlu olmayıp kura törenine katılmak isteyen adayların kura günü ve saatinde belirtilen yerde hazır olmaları gerekmektedir.

 6. 6- Kura, komisyon ismini baz alan alfabetik sıralamaya göre yapılacaktır. Kura törenine katılmak isteyen adaylar kuraya katılıp kura çekimini kendileri yapabileceklerdir. Kura törenine katılmayan adayların yerine kura çekimi  Genel Müdürlük temsilcisi tarafından yapılacaktır.

 7. 7- Merkezi kura sonuçları aynı gün Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi www.cte.adalet.gov.tr  adresinden duyurulacaktır.

 8. 8- Merkezi kura sonucu yerleştirmesi yapılan adayların yerleştirme işlemleri sözlü sınavlarını yapan komisyon tarafından yapılacak olup göreve başlama hususu ise daha sonra tebliğ edilecektir.

 9. İlanen duyurulur." [i]Denilmiştir.[/i]

EK-1 ( Merkezi Kuraya Katılacak Yedek Adayları Gösterir Liste )
Ara Cevapla
Sponsor Reklam Alanı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
yeni Kemal Kılıçdaroğlu : İnfaz ve Koruma Memurları Emniyet Hizmeti Sınıfına Geçirilmeli.. Admin 0 617 11-01-2018, Saat: 07:31
Son Yorum: Admin
yeni Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL: 3500 İnfaz ve Koruma Personeli Alacağız ! Admin 0 954 04-10-2017, Saat: 23:06
Son Yorum: Admin
yeni Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumunda Yangın ! Admin 0 492 21-09-2017, Saat: 22:59
Son Yorum: Admin
  YÖK Onayladı ! " Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü" Açılıyor... Admin 2 1,384 06-09-2017, Saat: 19:38
Son Yorum: Admin
  İnfaz ve Koruma Memurlarına Fiili Hizmet Zammı (Yıpranma) Kanun Teklifi Verildi Admin 0 1,367 03-08-2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:

Dost Siteler
infazvekoruma.net
aofhazirlik.net
bistcoin.pro
Hakkımızda
Cezaevi Personeli ile alakalı en güncel haberler ,CTE personel alım duyuruları, sınav ve sonuçları, yeni adaylar için yol gösterici dökümanlar burada...
Forum