İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Duyuru:
Duyuru:

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnfazveKoruma Memurlarına Hakarete "Hukuk Zemininde Gereken Yapılacaktır" Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Admin Grubu
Yorumları: 283
Konuları: 219
Rep Puanı: 3
Teşekkür: 0
7 Mesajına 7 Teşekkür Edildi.

(Son Düzenleme: 23-03-2017, Saat: 22:54, Düzenleyen: Admin.) 24-02-2017, Saat: 23:26

Hatırlanacağı üzere Nihat DOĞAN'ın bir tv kanalında zorlu bir mesleği icra eden biz infaz ve Koruma Memurlarına yapmış olduğu hakaretlerden dolayı, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İPEK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Burhanetin ESER, twitter üzerinden destek mesajı paylaşmışlardır. Mesajlarında şu ifadelere yer vermişlerdir.

Nihat DOĞAN, İnfaz ve Koruma Memurları İçin Ne Demişti...

"Semirmişler, içerde nasıl bakmışlarsa maşallah gardiyanlar iyi bakmışsınız, gardiyanları tebrik ediyorum, gardiyanlar tebrik ediyorum sizi, Cezaevi yönetimi aferim size, bu alçakları bu hale getiren semirten kıyafetlerini giydiren cezaevi yönetimine bravo, aferim size, bak sizden de hesabını sorarız, sizde bunun hesabını vereceksiniz, cezaevi yönetimi, o alçak gardiyanlar bunun hesabını vereceksiniz, bunun hesabını vereceksiniz..."


Bilinmesini isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti bir muz Cumhuriyeti değildir bu ülkenin yönetimini bir düzene sokan mevzuatları vardır ve bu mevzuatlarda yönetmeliklerle belirlenen kaideler vadır. Ben takım elbiyseyle göndermiyorum vs söylemleri söyleyebilmenin abesle iştikal olduğunu da tahmin edebiliyoruzdur herhalde. Burada araştırmadan yoksun kin ve öfkeyle bu zorlu mesleği yapan biz infaz ve Koruma Memurlarına yapmış olduğu hakaretlerden dolayı Nihat DOĞAN'ı kınıyor, gerekli cevabında gerek yetkililerimiz tarafından gerekse personel arkadaşlarımız tarafından hukuki çerçevede verildiğini görüyor, duyuyoruz.


Yönetmeli bu konuda ne diyor ;

Resmi Gazete Tarihi: 17.06.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25848 

CEZA İNFAZ KURUMLARINDA BULUNDURULABİLECEK EŞYA VE MADDELER HAKKINDA YÖNETMELİK

Giyim Eşyaları

Madde 7 — Hükümlülerin koğuş, oda ve eklentilerinde birer adet palto, manto ve mont, iki adet ceket veya ceket yerine kullanılabilen hırka, dört adet pantolon ve/veya etek, bayan için iki adet elbise, bir takım eşofman, dört adet gömlek, iki adet kazak, iki takım pijama, bir spor ayakkabısı, bir kışlık ayakkabı, bir iskarpin, üç adet tişört, iki adet kravat, bir adet kemer, gerektiği kadar iç çamaşırı, çorap, bir terlik, havlu ve bir bornoz ile kaşkol, 25/11/1925 tarihli ve 671 sayılı Şapka İktisâsı Hakkında Kanuna aykırı olmayan bir adet şapka bulundurulmasına izin verilir.

Hükümlüler; ceza infaz kurumu dışından getirilmesine izin verilen giyim eşyalarından eskiyenlerini, yenileriyle değiştirebilir.

Konuyla alakalı bizlerden desteklerini esirgemeyen Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İPEK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Burhanetin ESER'e, tepkilerini ortaya koyan bütün personel arkadaşlarımıza ve bizlere desteğini esirgemeyen her kesimden insanımıza teşekkür ederiz.


Alıntı:Kenan İpek @kenanipek53
(1)Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik..
22 Şubat 2017


Alıntı:Kenan İpek @kenanipek53
(2)...Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür
22 Şubat 2017


Alıntı:Kenan İpek @kenanipek53
(3)Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir.
22 Şubat 2017


Alıntı:Enis Yavuz Yıldırım @YavuzEnis
1-İnfaz Koruma Personeli çok ağır bir sorumluluğu, Milletinin adına büyük bir fedakarlıkla ve görev bilinciyle yerine getirmektedir.
22 Şubat 2017


Alıntı:Enis Yavuz Yıldırım @YavuzEnis
2-Ceza İnfaz Kurumlarındaki mevzuatı bilmeden, Ceza İnfaz personeline yönelik hakarete varan ve haddini aşan ifadeleri kınıyorum.
22 Şubat 2017


Alıntı:Enis Yavuz Yıldırım @YavuzEnis
3-Suret-i haktan gözükmek her üslubu haklı kılmaz,kimsenin bilgisizliğe sığınarak bu onurlu camiaya saygısızlık yapması hoş görülmeyecektir.
22 Şubat 2017


Alıntı:Burhanettin Eser @burhanettineser
"Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?" Mevlana
22 Şubat 2017

Ara Cevapla
Sponsor Reklam Alanı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnfaz ve Koruma Memurlarına Fiili Hizmet Zammı (Yıpranma) Kanun Teklifi Verildi Admin 0 1,512 03-08-2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:

Dost Siteler
infazvekoruma.net
aofhazirlik.net
bistcoin.pro
Hakkımızda
Cezaevi Personeli ile alakalı en güncel haberler ,CTE personel alım duyuruları, sınav ve sonuçları, yeni adaylar için yol gösterici dökümanlar burada...
Forum