İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Duyuru:
Duyuru:

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnfaz ve Koruma Memurları'na Yakın Savunma Eğitimi Verildi... Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Admin Grubu
Yorumları: 282
Konuları: 218
Rep Puanı: 3
Teşekkür: 0
7 Mesajına 7 Teşekkür Edildi.

(Son Düzenleme: 24-02-2017, Saat: 23:15, Düzenleyen: Admin.) 07-02-2017, Saat: 00:24

Denizli'deki Hasan Erbil Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu aracılığıyla ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, Adalet Bakanlığı ceza infaz kurumları ve tutukevleri personeline yönelik "Mesleki Müdahale Teknik ve Taktikleri Geliştirme Eğitimi" adıyla savunma sporu eğitimi düzenlendi.

 
Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, teknik direktör Semih Işık ile milli sporcu ve antrenör Tolga Polat'ın gözetiminde iki hafta süren 12'si kadın 33 infaz ve koruma memuru eğitime alındı.
 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Adalet Bakanlığı ile ortak çalışma programı hazırlayarak infaz ve koruma memurlarına yakın savunma eğitimi verdiklerini söyledi.
 
İlk etapta 35 infaz ve koruma memurunun Ju Jitsu eğitiminden geçirildiğini aktaran Özaktı, şöyle konuştu:
 
"Daha önce biz birinci kademe antrenörlük kursu düzenlemiştik. Bu hocalarımızın hepsi Uzakdoğu sporlarında yetişmiş hocalar. Söz konusu kişilere, en az zarar gelecek şekilde savunmayı öğrettik. Eğitimli hocalarımızla bu ikinci kademe kursu düzenledik. Temel amacımız dünya ve Avrupa polis oyunlarında Adalet Bakanlığı onaylı olarak infaz ve koruma memurları ile katılıp orada dereceler elde etmek istiyoruz."
 
Özaktı, infaz ve koruma memurlarının yakın savunma sporları arasında önemli bir yeri olan Ju Jitsu ile hayatın her alanında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kendilerini koruyabileceklerini kaydetti.
 
Teknik direktör Semih Işık da infaz ve koruma memurlarına ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek, "Ju Jitsu, Jiu Jitsu eğitimi veriyoruz. Kişisel defans yani savunma yapmayı göstermeye çalışıyoruz." dedi.
 
Milli sporcu ve antrenör Tolga Polat ise Adalet Bakanlığı kontrolünde infaz ve koruma personeline yakın savunma eğitimi ile kendisini daha iyi korumasını öğrettiklerini ifade etti.
 
- "Görevimizi başarı ile yürütmek istiyoruz"
 
Ümraniye T Tipi Cezaevi İnfaz ve Koruma Başmemuru Suat Altıntaş, aldıkları eğitimlerle özgüven kazandıklarını, bunu kurumdaki arkadaşlarıyla paylaştıklarını belirterek "Yaşanan olumsuzluklarda karşıdakine zarar vermeden kendimiz de zarar görmeden bunları etkisiz hale getirmeyi, yakın savunma hareketleri ile yerinde müdahaleyi, kendimizi ne şekilde koruyacağız, nasıl savunacağız onları öğrendik. Bu eğitimin bize çok şey kattığına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
 
İnfaz ve Koruma Memuru Gülay Uyar Yıldırım ise aldıkları eğitimin önemine değinerek, "Hocalarımıza, burada çaba gösteren arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Bayan olarak, erkeklerden hiç farkımız yok, her zaman kendimizi koruyabiliriz. Spor her zaman hayatımızda olmalı." diye konuştu.
Ara Cevapla
Sponsor Reklam Alanı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
yeni Kemal Kılıçdaroğlu : İnfaz ve Koruma Memurları Emniyet Hizmeti Sınıfına Geçirilmeli.. Admin 0 668 11-01-2018, Saat: 07:31
Son Yorum: Admin
yeni Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL: 3500 İnfaz ve Koruma Personeli Alacağız ! Admin 0 1,021 04-10-2017, Saat: 23:06
Son Yorum: Admin
yeni Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumunda Yangın ! Admin 0 531 21-09-2017, Saat: 22:59
Son Yorum: Admin
  YÖK Onayladı ! " Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü" Açılıyor... Admin 2 1,441 06-09-2017, Saat: 19:38
Son Yorum: Admin
  Cezaevi Personeline Yıpranma Payı Verildi. ! Admin 2 1,210 27-08-2017, Saat: 18:53
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:

Dost Siteler
infazvekoruma.net
aofhazirlik.net
bistcoin.pro
Hakkımızda
Cezaevi Personeli ile alakalı en güncel haberler ,CTE personel alım duyuruları, sınav ve sonuçları, yeni adaylar için yol gösterici dökümanlar burada...
Forum