İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Duyuru:
Duyuru:

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2017 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Sonuçları Açıklandı ! Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Admin Grubu
Yorumları: 283
Konuları: 219
Rep Puanı: 3
Teşekkür: 0
7 Mesajına 7 Teşekkür Edildi.

(Son Düzenleme: 28-06-2017, Saat: 22:43, Düzenleyen: Admin.) 16-06-2017, Saat: 20:08

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Resmi web sitesi üzerinden personel isteğe bağlı atama sonuçlarına ilişkin aşağıdaki şekliyle duyuru yayınlanmış olup,  haklı olarak sonuçları öğrenmek isteyen personellerimizin yoğun görüntüleme isteklerinden dolayı siteye erişimde zaman zaman sıkıntı yaşanmaktadır. Duyuruda belirtildiği üzere ek-1 ve ek-2 listelerine an itibariyle maalesef erişim sağlanamamaktadır. Yoğunluğun azalmasıyla ilerleyen dakikalarda erişim sağlanabileceğini düşünmekteyiz.
 
Şimdiden atama sonuçlarında istedikleri yerlere atanan personel arkadaşlarımıza yeri görev yerlerinde başarılar dileriz.
 
 
T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
 
 
Konu 2017 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Planlaması
 

 
 
" Ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüğü personelinin kurumlara dengeli dağılımını temin etmek, açıktan atamaları planlamak, atanma taleplerini değerlendirerek talepler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce uzun zamandır yürütülen Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmaları sonuçlandırılmış ve bu yıl ilk defa olmak üzere personelimizin isteğe bağlı yer değişiklikleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre (kurum birinci ve ikinci müdürleri, denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç) Sayın Bakanımız, Sayın Bakan Yardımcımız, Sayın Müsteşarımız ve Sayın Müsteşar Yardımcılarımızın katılımıyla NAS üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmiştir.
 
Bir ceza infaz kurumu ya da denetimli serbestlik müdürlüğüne isteğe bağlı olarak atanabilecek toplam personel sayısı her bir unvan için ayrı ayrı o kurum için tahsis edilen atamaya esas norm sayısına göre belirlenmiştir. Ayrıca sistemin karşılıklı tercihleri değerlendirmek suretiyle bir kurumdan başka bir kuruma ataması yapılan personelin yerine yerleştirme yapabilme özelliği sayesinde, tercih edilmiş olması halinde, kurumdan giden personel sayısı kadar ilave personelin ataması da gerçekleştirilmiştir. Normlarda; (-) kurumdaki boş personel normunu, (+) personel fazlasını ifade etmektedir. Atamaya esas normlara dair liste ekte (Ek-1) sunulmuştur.
 
Atamaya ilişkin ilanda açıklandığı üzere, atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramamasını teminen, belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulaması yapılmıştır. Kota, bir kurumdan belirlenen unvanda ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını ifade etmektedir. Hangi kurumda hangi unvanda kota bulunduğuna dair liste ekte (Ek-2) sunulmuştur.
 
Sözleşmeli personelin yerleştirilmeleri, atanma talep edilen yerde boş pozisyon bulunmasına veya atama talep edilen yerdeki sözleşmeli personelin başka bir pozisyona yerleştirilmesine bağlı olarak sistem tarafından gerçekleştirilmiştir.
 
Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de kurum personeli olan eşlerin atamaları, puanı düşük olan eşin puanına göre yapılmıştır. Eşlerin birbirlerine tabi olmasında; yönetici kadrosunda bulunmayanlar yönetici kadrosunda bulunanlara, kadrolu olan personel sözleşmeli olan personele tabidir ilkesi benimsenmiştir.
 
Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin 33 Maddesi uyarınca atamalarda, nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu ile bağlı ilçelere atanmasına yasal olanak bulunmayan ancak bu il ve ilçeleri tercih eden başmemur ve sayman unvanlı personelin bu tercihleri dikkate alınmamıştır.
 
Atama sonuçları, personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edilmiştir.
 
Ataması yapılan personelimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz. " denilmiştir.


EK-1 Bakanlık Atamalı Personel Tayin Sonuçları 
EK-2 Komisyon Atamalı Personel Tayin Sonuçları 
EK-3 Personel Atama Planlaması Kapsamında Aile Birliği Nedeniyle Naklen Atananlar (Eş Durumu) 
EK-4 Bakanlık Atamalı Personel Normu 
EK-5 Bakanlık Kota 
Ek-6 Komisyon Atamalı Personel Normu 
Ek-7 Komisyon Kota
Ara Cevapla
Sponsor Reklam Alanı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
yeni CTE Bakanlık ve Taşra Atamalı Personelin 2018 Yılı Mazeret Atama Sonuçları Açıklandı Admin 0 422 15-09-2018, Saat: 17:19
Son Yorum: Admin
yeni CTE Genel Müdürlüğü 7.467 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu ! Admin 0 1,104 18-05-2018, Saat: 18:41
Son Yorum: Admin
yeni CTE 2018 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Atama Sonuçları Açıklandı ! Admin 0 595 10-04-2018, Saat: 18:19
Son Yorum: Admin
yeni 2018 Yılı İsteğe Bağlı Personel Atama Planlamasına İlişkin Duyuru Admin 0 508 03-04-2018, Saat: 12:45
Son Yorum: Admin
yeni Ayvalık Kadın Açık C.İ.K için Yapılacak Atama Başvuru Süresinin Uzatılması Hakkında Admin 0 490 20-03-2018, Saat: 10:15
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:

Dost Siteler
infazvekoruma.net
aofhazirlik.net
bistcoin.pro
Hakkımızda
Cezaevi Personeli ile alakalı en güncel haberler ,CTE personel alım duyuruları, sınav ve sonuçları, yeni adaylar için yol gösterici dökümanlar burada...
Forum